الکترونیوم چیست؟ (استخراج رمزارز با تلفن همراه)

0

الکترونیوم یک ارز دیجیتال (رمزارز) انگلیسی است که برای بازی های موبایل و شرط بندی آنلاین ایجاد شده است. اما چیزی که الکترونیوم را با سایر ارزهای دیجیتال متمایز می کند سیستم جالب کسب ارز شبکه است، به این صورت که افراد می توانند با یک تلفن همراه به سادگی با دانلود یک برنامه، ارز الکترونیوم را استخراج کنند.

الکترونیوم بر اساس کد رمزارز مونرو (Monero) ساخته شده است تا بتواند انجام معاملات بصورت غیرمتمرکز روی بلاک چین را امکان پذیر کند. ETN ارز شبکه الکترونیوم است که از طریق ICO (عرضه اولیه رمزارز) در ۱۴ سپتامبر ۲۰۱۷ ایجاد شد.

ظاهراً تا قبل از این انگلیس کشور فعالی در زمینه ارزهای دیجیتال نبوده است و الکترونیوم اولین رمز ارز  انگلیسی است. این رمزارز نام انگلیس را نیز به نقشه کریپتو کارنسی اضافه کرد.

با وجود ارزهای رمزنگاری جدید در بازار، درک تفاوت آنها بسیار مهم است. بیاید عمیق تر به بررسی این رمزارز بپردازیم.


بررسی الکترونیوم


هنگامی که شخصی به نام ساتوشی ناکاماتو بیت کوین را بعنوان اولین رمزارز ایجاد شده، طراحی کرد، به دنبال آن چند ارز دیجیتال دیگر مانند لایت کوین به وجود آمدند، اما در واقع هیچ پیشرفت اساسی را به جز زمان سریعتر معاملات ارائه نکردند.

در سال ۲۰۱۵ اتریوم به وجود آمد. این تکامل بزرگ بعدی در فناوری بلاک چین بود. اتریوم اولین ارز دیجیتالی بود که امکان اجرای قراردادهای هوشمند بر روی بلاک چین را فراهم کرد. پس از آن نیز چندین رمزارز با قصد بهبود عملکرد به وجود آمدند.

بنابراین به طور کلی دو نوع بلاک چین وجود دارد، مواردی که فقط یک ارز دیجیتال را برای مبادلات ارائه می دهند و مواردی که کارایی فراتر از صرفاً یک رمزارز را ارائه می دهند.

هدف اصلی الکترونیوم استفاده بعنوان وسیله ای برای معاملات است. به عبارت دیگر تنها یک ارز دیجیتال برای تبادل پول (رمزارز) است.

ریچارد الز (Richard Ells) و تیمش با شروع کار الکترونیوم اهداف زیر را برای پروژه تعیین کردند:

  • ورود راحت کاربران به شبکه از اهداف اصلی پروژه است.

این ایده یکی از محرک های اصلی سیستم استخراج با موبایل است که این امکان را به کاربران می دهد تا به راحتی با نصب یک نرم افزار ارز شبکه را دریافت کنند.

  • حریم خصوصی یکی دیگر از اهداف تیم الکترونیوم است.

در حالی که تکنولوژی بلاک چین بر روی مفهوم دفترکل عمومی کار می کند،  اما هیچ توجیهی وجود ندارد که موجودی ولت (کیف پول) عمومی باشد. تراکنش ها در الکترونیوم برای عموم قابل مشاهده است، اما برای مشاهده موجودی حساب یک کیف پول خاص، کلید مشاهده خصوصی لازم است.

استفاده الکترونیوم از سه کلید، یک کلید عمومی، کلید مشاهده خصوصی و کلید خصوصی، غیر متداول است اما به نظر می رسد یک اقدام هوشمندانه باشد.

  • امنیت یکی از جنبه های اساسی الکترونیوم است.

طراحی برنامه، تأکید به کاربران در استفاده هرچه بیشتر از کیف پول های آفلاین برای ذخیره سازی سرمایه شان است.

در اصل ارزش منحصر به فرد الکترونیوم در نحوه استفاده آن نیست بلکه در نحوه استخراج آن نهفته است.

  الکترونیوم اولین ارز دیجیتالی است که بطور اختصاصی برای استفاده در تلفن همراه طراحی شده است. در زمان نوشتن این مقاله براساس آمار سایت الکترونیوم، این ارز دیجیتال در ۲.۲ میلیون تلفن همراه هوشمند استفاده می شود.

تعداد زیادی کیف پول آنلاین برای تقریباً هر ارز دیجیتالی در دسترس است. بیشتر این سرویس ها اپلیکیشن های تلفن همراه ارائه می دهند که از طریق آن می توان معاملات را انجام داد و مانده حساب را مشاهده کرد. وجه تمایز الکترونیوم با بقیه ارزهای دیجیتال در این است که می توان از طریق تلفن همراه عمل ماینینگ یا استخراج را انجام داد. از فواید این عملکرد این است که حتی یک کاریر معمولی که تا به حال تلاشی برای استخراج رمزارزها انجام نداده است، می تواند با بدست آوردن ETN (ارز الکترونیوم) به راحتی سود کسب کند.


استخراج از طریق تلفن همراه


ارزهای دیجیتالی (رمزارزها) که از سیستم ماینینگ یا استخراج استفاده می کنند مبتنی بر الگوریتم اجماع اثبات کار (PoW) هستند به این معنی که برای اعتبارسنجی تراکنش ها از سیستمی به نام اثبات کار استفاده می شود. طبق این سیستم نودهایی (ماینرها) که در اعتبارسنجی تراکنش ها شرکت می کنند، بابت کاری که دستگاهشان انجام می دهد رمزارز آن شبکه را به عنوان پاداش دریافت می کنند.

در ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین به دلیل محاسبات پیچیده ریاضی که در سیستم اثبات کار انجام می شود، عمل ماینینگ با کامپیوترهای شخصی تقریباً غیر ممکن است و نیاز به دستگاه هایی با توان محاسباتی بسیار بالا می باشد. به همین دلیل استخراج بیت کوین به فضایی کاملاً رقابتی تبدیل شده است و ورود آماتورها با توان محاسباتی کم به این حوزه سود دهی برایشان نخواهد داشت.  

اما در الکترنیوم موضوع متفاوت است. تیم الکترونیوم می خواهد یک ارز دیجیتال ایجاد کند که هر کسی بتواند در عمل ماینینگ شرکت کند. یکی دیگر از مزایای این موضوع این است که به دلیل اینکه کاربران بیشتری قادر خواهند بود در ماینینگ مشارکت کنند، منجر به یک شبکه غیرمتمرکزتر می شود و باعث می شود شبکه در مقابل حملات قوی تر باشد.

به لطف طرحی که در الکترونیوم برنامه ریزی شده است، با استفده از رایانه شخصی نیز می توانند آن را استخراج کرد. اگرچه ممکن است یک ماینر بتواند در روز فقط چند سنت از ماینینگ الکترونیوم درآمد داشته باشد، اما در صورت رشد قیمتی الکترونیوم ETH های استخراج شده با ارزش تر خواهد شد.

و اما استخراج الکترونیوم با تلفن همراه چگونه ممکن است؟

یکی از موضوعاتی که باعث محبوبیت ارز دیجیتال الکترونیوم شده، امکان ماینینگ با تلفن همراه است. اما آیا واقعاً عملیات استخراج در تلفن های همراه امکان پذیر است؟

در واقع الکترونیوم باید در کامپیوترها استخراج شود و آن را نمی توان از طریق تلفن همراه استخراج کرد زیرا قدرت محاسبات تلفن های همراه بسیار پایین است و برای استخراج ارزهای دیجیتال به هیچ وجه مناسب نیست. اما چگونه است که الکترونیوم با دانلود یک اپلیکیشن بر روی تلفن همراه، شما را قادر به استخراج ETN می کند؟ در حقیقت این سیستم ماینینگ با تلفن همراه یک عمل شبیه سازی شده استخراج است و باعث استفاده از منابع تلفن همراه شما نمی شود زیرا استخراج الکترونیوم بصورت واقعی انجام نمی شود، البته با این حال کاربر پاداش مورد نظر را دریافت می کند. مقدار ارزی که به کاربران تعلق می گیرد صرفاً به دلیل اجرا کردن و روشن کردن اپلیکیشن است. توسعه دهندگان امیدوارند که با این شبیه سازی، ماینرهای تلفن همراه روزی به ماینرهای واقعی بر روی کامپیوتر تبدیل شوند.

می توان گفت که این سیستم استخراج با تلفن همراه یک روش بازاریابی و تبلیغات هوشمندانه برای شناخته شدن الکترونیوم می باشد که تا حد زیادی به هدف خود رسیده است.

استخراج ETN از طریق تلفن همراه

برای استخراج این رمز ارز توسط تلفن همراه هوشمند شما کافیست مراحل زیر را طی کنید:

۱.اپلیکیشن Electronuim را از گوگل پلی و یا سایت الکترونیوم دانلود کنید و یک حساب برای خود در سایت اکترونیوم ایجاد کنید.

۲.با استفاده از وارد کرد آدرس ایمیل و رمز خود در اپلیکیشن وارد شوید.

۳.در تب Miner بروید و بر روی دکمه Start Mining کلیک کنید.

اکنون تلفن همراه شما شروع به استخراج می کند. سرعتی که دستگاه شما در حال استخراج است و همچنین تعداد کوین های استخراج شده روی صفحه نمایش شما نشان داده می شود. اگرچه این سیستم ماینینگ با تلفن همراه، شبیه سازی شده است اما در نهایت کاربر پاداش استخراج خود را دریافت می کند.


تیم الکترونیوم


الکترونیوم تیم بسیار مستحکمی به رهبری ریچارد الز (Richard Ells)، با تجربه ترکیبی فراوان دارد. ریچارد الز سابقه فعالیت های موفقیت آمیز در کسب و کارهای آنلاین را دارد. وی بیش از ۲۰ سال تجربه تجارت آنلاین دارد و توانایی خود را برای اجرای پروژه های بزرگ با بسیاری از کارکنان، نشان داده است.

تیم الکترونیوم در طی ICO (عرضه اولیه) خود، بصورت حیرت انگیزی موفق به جمع آوری ۴۰ میلیون دلار شد.

برخی دیگر از افراد پروژه الکترونیوم را می توانید در تصویر زیر مشاهده کنید.

 نتیجه گیری

الکترونیوم هم یکی دیگر از ارزهای دیجیتال در لیست بلند بالای بازار رمزارزها است. این ارز دیجیتال برای استفاده در تلفن های همراه مورد استفاده قرار می گیرد. این ارز دیجیتال با سیستم ماینینگ توسط تلفن همراه توانسته محبوبیت زیادی بدست بیاورد و کاربران زیادی را جذب خود کند. طبق گفته های سایت الکترونیوم ۱۰۰ هزار تراکنش در ماه بر روی بلاک چین این رمزارز انجام می شود، در ۱۴۰ کشور می توانید ETN را خرج کنید و تاکنون تعداد ۲,۲۰۴,۰۹۰ بار اپلیکیشن الکترونیوم دانلود شده است.

امکان نظردهی غیر فعال شده.