ارز رمزپایه یا ارز دیجیتال چیست؟ (هر آنچه که شما راجع به رمزارزها باید بدانید)

0

 رمزارز یک ابزار مبادله ارز مبتنی بر اینترنت است که از توابع رمزنگاری برای انجام معاملات مالی استفاده می کند. رمزارزها برای دستیابی به عدم تمرکز، شفافیت و تغییر ناپذیری از فناوری بلاکچین استفاده می کنند.
مهمترین ویژگی یک رمزارز این است که توسط هیچ مرجع مرکزی کنترل نمی شود: ماهیت غیر متمرکز بلاکچین باعث می شود رمزارزها به لحاظ نظری از روشهای قدیمی کنترل و دخالت دولت ها مصون باشند.
 با استفاده از کلیدهای خصوصی و عمومی می توان رمزارزها را مستقیما بین دو طرف مبادله ارسال کرد. این نقل و انتقالات را می توان با حداقل هزینه پردازش انجام داد و به کاربران این امکان را می دهد تا هزینه های بالای موسسات مالی سنتی را حذف کنند.

امروزه رمزارزها به یک پدیده جهانی تبدیل شده است که برای اکثر مردم شناخته شده است. در این مقاله، همه آنچه که شما باید در مورد رمزارزها و اصول و قوانینی که باعث ورود رمزارزها به سیستم اقتصاد جهانی شده است را بدانید، آورده شده است.

در حال حاضر، شما به سختی می توانید یک بانک بزرگ، یک شرکت بزرگ حسابداری، یک شرکت نرم افزاری برجسته یا دولتی راکه پروژه بلاک چین را شروع نکرده باشد یا تحقیقی در زمینه ارز های رمزنگاری شده انجام نداده باشد یا حتی مقاله ای در زمینه بلاک چین منتشر نکرده باشد، را پیدا کنید.

توماس کارپر، سناتور ایالات متحده :

“ارزهای مجازی و برجسته ترین آنها بیت کوین که توجه برخی را به خود جلب کرده است، باعث ترس در میان دیگران شده و اوضاع را برای بقیه ما شدیداً مغشوش کرده است.”  

 

اما گذشته از هیاهوی رسانه ها و مطبوعات، اکثر قریب به اتفاق مردم حتی بانکداران، مشاوران، دانشمندان و توسعه دهندگان، دانش بسیار کمی در مورد ارزهای رمزنگاری شده دارند. آنها اغلب نمی توانند حتی مفاهیم اساسی را درک کنند.


ارزهای رمزپایه چگونه کار می کنند؟


اگر بخواهیم تعریفی بسیار ساده از ارزهای رمزپایه داشته باشیم، می توانیم بگوییم یک سری ورودی های محدودی وارد یک پایگاه داده می شود که هیچ کس نمی تواند بدون تحقق شرایط خاص آن ها را تغییر دهد. این ممکن است خیلی ساده به نظر برسد، اما دقیقا تعریف کلی ارزهای رمزپایه است.

بنابراین، برای تعریف مناسب ارزهای رمزپایه باید گفت که یک مبادله مبتنی بر اینترنت است که از توابع رمزنگاری شده برای انجام معاملات مالی استفاده می کند. ارزهای رمزپایه برای دستیابی به عدم تمرکز، شفافیت و تغییر ناپذیری از فناوری بلاک چین استفاده می کند.

کمتر کسی می داند که ارزهای رمزنگاری شده به عنوان محصول جانبی اختراع دیگری ظاهر شدند. ساتوشی ناکاماتو، مخترع ناشناخته بیت کوین که اولین و هنوز هم مهمترین ارز رمزپایه است، هرگز قصد اختراع ارز را نداشت.

ساتوشی در اعلامیه بیت کوین در اواخر سال 2008 گفت که او یک “سیستم نقدی الکترونیکی همتا به همتا” را توسعه داده است.

هدف او ابداع چیزی بود که بسیاری از مردم نتوانسته بودند قبل از ساخت پول دیجیتالی به آن برسند.

انتشار اولین نسخه بیت کوین (سیستم الکترونیکی جدید پول نقد که از یک شبکه همتا  به همتا برای جلوگیری از هزینه های مضاعف استفاده می کند) کاملا غیر متمرکز و بدون سرور یا مرجع مرکزی بود. ساتوشی ناکاماتو، 9 ژانویه 2009 ، بیت کوین را در SourceForge معرفی کرد.

مهمترین بخش اختراع ساتوشی این بود که وی راهی برای ساختن یک سیستم پول نقد دیجیتالی غیرمتمرکز پیدا کرد. در دهه نود تلاش های زیادی برای ایجاد پول دیجیتالی صورت گرفت، اما همه آنها ناکام ماندند.

ساتوشی ناکاماتو در نامه ای به داستین ترامل :

بعد از گذشت بیش از یک دهه از استقرار سیستم های ناکارامد بر پایه اعتماد به شخص ثالث (Digicash و غیره) ،که از آن ها به عنوان یک دلیل شکست خورده و از دست رفته یاد می کنند،من می دانم این اولین باری است که ما در حال تلاش برای یک سیستم غیرمعتبر هستیم.

ساتوشی پس از مشاهده شکست در همه سیستم های متمرکز، سعی در ساختن یک سیستم نقدی دیجیتالی بدون نهاد مرکزی کرد. مانند یک شبکه همتا به همتا برای اشتراک فایل ها.

این تصمیم باعث تولد ارزهای رمزپایه شد. آن (غیر متمرکز بودن) قطعه مفقود شده ساتوشی است که برای دستیابی به پول دیجیتالی پیدا شده است. این موضوع کمی فنی و پیچیده است، اما اگر آن را دریابید، بیشتر از بسیاری از مردم در مورد ارزهای رمزپایه خواهید دانست. بنابراین، سعی می کنیم تا حد امکان آن را آسان کنیم.

برای تحقق پول نقد دیجیتال به یک شبکه پرداخت با حساب اشخاص، مانده حساب و معاملات نیاز دارید. یک مشکل اساسی که هر شبکه پرداخت باید آن را حل کند، جلوگیری از به اصطلاح پرداخت مضاعف یا دوبار خرج کردن است. این یعنی یک شخص حقیقی یا حقوقی، یک مقدار وجه مشخص را دو بار خرج کند. معمولا برای جلوگیری از این اتفاق از یک سرور مرکزی کمک می گیرند که سوابق موجودی را حفظ می کند.

در یک شبکه غیرمتمرکز، این سرور را ندارید. بنابراین برای انجام این کار به هر عضو شبکه نیاز دارید. هر یک از اعضا در شبکه باید بررسی کند که آیا معاملات معتبر هستند یا تلاشی برای پرداخت مضاعف یا دوبار خرج کردن صورت گرفته یا خیر.

اما چگونه این نهادها می توانند در مورد این سوابق اجماع کنند؟

اگر اعضای شبکه درباره تنها یک مانده حساب منفرد و جزئی اختلاف نظر داشته باشند، همه چیز به مشکل بر می خورد. آنها به یک اجماع مطلق احتیاج دارند. معمولا سرور مركزی و اصلی وضعیت صحیح ترازها و مانده حساب ها را اعلام می کند. اما چگونه می توان بدون یک مقام مرکزی به اجماع دست یافت؟

هیچ کس تا زمان ظهور ساتوشی از هیچ چیز خبر نداشت. در حقیقت، هیچ کس باور نمی کرد که این موضوع حتی می تواند ممکن باشد.

ساتوشی اثبات کرد که مهمترین نوآوری وی دستیابی به اجماع بدون مرجع اصلی بود. ارزهای رمزپایه بخشی از این راه حل است. بخشی بسیار هیجان انگیز و جذاب که کمک کرده است که این فن آوری در تمام دنیا محبوب شود.


بلاک چین و ارزهای رمزپایه


بیایید نگاهی به مکانیزم حاکم بر بانک های اطلاعاتی ارزهای رمزپایه بیندازیم. رمزارزی نظیر بیت کوین از یک شبکه همتا به همتا تشکیل شده است. هر یک از اعضا سابقه ای کامل از همه معاملات و مانده هر حساب کاربری را در اختیار دارند.

معامله، پرونده ای است که می گوید، “باب X بیت کوین را به آلیس می دهد” و توسط کلید خصوصی باب امضا شده است. این رمزنگاری اصلی کلید عمومی است، اصلا چیز خاصی نیست. پس از امضاء، معامله ای در شبکه پخش می شود که از یک عضو به همه اعضای دیگر ارسال می شود. این فناوری پایه p2p یا همتا به همتا است.

معامله تقریبا بلافاصله توسط کل شبکه شناخته می شود. اما فقط پس از مدت زمان مشخصی می تواند تأیید شود. تأیید یک مفهوم مهم در ارزهای رمزنگاری شده است. می توانید بگویید که “تأیید” همه چیز ارزهای رمزپایه است.

تا زمانی که معامله تأیید نشده باشد، در انتظار می ماند و می تواند جعل شود. هنگامی که یک معامله تأیید شد، مانند این است که آنرا بر روی سنگ بنویسند، دیگر قابل جعل نیست، قابل برگشت نیست، بلکه بخشی از سابقه تغییرناپذیر معاملات گذشته می شود، زیرا آن معامله وارد بلاک شده و به بلاک چین اضافه شده است.

فقط استخراج کنندگان یا ماینرها می توانند معاملات را تأیید کنند. این کار آن ها در شبکه همان تولید رمزارز می باشد. معاملاتی که انجام می گیرد را به صورت قانونی امضا می کنند و آن ها را در شبکه پخش می کنند. پس از تأیید معامله توسط یک استخراج کننده، هر عضو مجبور است آن را به پایگاه داده خود اضافه کند. این معامله دیگر بخشی از بلاک چین شده است.

برای این کار، ماینرها یا استخراج کنندگان با توکنی از همان ارز رمزنگاری شده، به عنوان مثال با بیت کوین، پاداش می گیرند. از آنجا که فعالیت ماینرها مهمترین بخش سیستم ارزهای رمزپایه است، باید نگاهی عمیق تر به آن بیندازیم.

Caleb Chen،حامی بیت کوین در London Trust MediaLondon :

“در چند سال آینده، خواهیم دید که دولت های ملی در جهت ایجاد جامعه بدون پول که در آن افراد با استفاده از ارزهای دیجیتال متمرکز معامله می کنند، گام های بزرگی برخواهند داشت و به طور همزمان شاهد افزایش استفاده در همه بخش ها از ارزهای رمزنگاری شده غیرمتمرکزی که برخی حتی به عنوان پول امن تر نیز آن ها را می دانند، خواهیم بود.”

 


استخراج ارزهای رمزپایه چیست؟


در اصل همه می توانند استخراج کننده باشند. یک ارز رمزپایه نیاز به نوعی ساز و کار دارد تا مانع سوء استفاده شود. تصور کنید کسی هزاران عضو را ایجاد کرده و معاملات جعلی را گسترش دهد. بلافاصله سیستم خراب می شود.

بنابراین، ساتوشی این قانون را تنظیم کرد که استخراج کنندگان برای این کار باید مقداری از ظرفیت کامپیوترهای خود را بکار گیرند. در حقیقت، آنها باید یک هش را پیدا کنند، هش محصولی از عملکرد رمزنگاری است که بلاک جدید را به ما قبل خود متصل می کند. به این پروسه اثبات کار گفته می شود که در بیت کوین، مبتنی بر الگوریتم هش SHA-256  است.

شما حتما لازم نیست جزئیات مربوط به SHA-256 را بدانید. فقط این مهم است که بدانید SHA-256 می تواند پایه و اساس رمزنگاری بیت کوین باشد که استخراج کنندگان برای حل آن رقابت می کنند. پس از پیدا کردن راه حل، یک استخراج کننده می تواند یک بلاک بسازد و آن را به بلاک چین اضافه کند. به عنوان انگیزه، به جهت اضافه کردن تراکنش به بلاک چین وی مستحق دریافت تعداد مشخصی  بیت کوین است. این تنها راه ایجاد بیت کوین های معتبر است.

بیت کوین ها فقط در صورت حل معادلات رمزنگاری توسط استخراج کنندگان می توانند ایجاد شوند. با دشوار شدن این معادلات نیاز به افزایش قدرت کامپیوتر و در کل سرمایه گذاری استخراج کننده می باشد و فقط یک مقدار مشخص از ارز رمزپایه وجود دارد که می توان در مدت زمان معینی استخراج شود و هیچ یک از اعضا در شبکه نمی توانند این قانون را بشکنند، این بخشی از اجماع است.

بیت کوین به عنوان یک شبکه غیر متمرکز که متشکل از اعضایی است که حساب و مانده حساب های کل شبکه را حفظ می کنند، می باشد.

 

Erik Voorhees، کارآفرین رمزنگاری :

“این روایت از رشد و توسعه بشر است که طبق آن ما اکنون جنگ های دیگری داریم و من در حوزه بیت کوین می گویم این فناوری تفکیک پول و دولت است.”

 

در اصل، ارزهای رمزپایه ورودی هایی هستند که به صورت یک توکن یا نشان در پایگاه داده های غیر متمرکز و همینطور دارای اجماع اعضا قرار دارند. آن ها رمزارز نامیده می شوند زیرا فرایند حفظ اجماع توسط رمزنگاری قوی تضمین می شود. رمزارزها بر اساس رمزنگاری ساخته شده اند. رمزارزها توسط اعتماد مردم، مطمئن و ایمن نمی شوند، بلکه امنیت آن ها توسط ریاضیات تأمین می شود. افتادن یک شهاب سنگ بر روی زمین بسیار محتمل تر از آن است که آدرس بیت کوین به خطر بیفتد.


خصوصیات ارزهای رمزپایه


  • برگشت ناپذیری: پس از تأیید، معامله دیگر توسط هیچ کس قابل برگشت نیست. نه شما، نه بانک، نه رئیس جمهور ایالات متحده، نه ساتوشی، نه استخراج کننده، هیچ کس. اگر پولی را ارسال کنید، آن را دیگر ارسال کرده اید.اگر سرمایه خود را به شخص کلاهبرداری ارسال کرده اید یا هکر با بدست آوردن کلید خصوصی شما آنها را از کامپیوتر شما دزدیده باشد، هیچ کس نمی تواند به شما کمک کند.
  • سودمند: نه تراکنش ها و نه حساب ها به هویت های دنیای واقعی متصل نمی شوند. شما بیت کوین ها را به آدرسی دریافت می کنید که به طور تصادفی در حدود 30 کاراکتر می باشد که ترکیبی از حروف و اعداد هستند. در حالی که معمولا می توان جریان معاملات را تجزیه و تحلیل کرد ولی لزوماً تشخیص ارتباط هویت واقعی کاربران با آن آدرس ها امکان پذیر نیست.
  • سریع و جهانی: معاملات فوراً در شبکه پخش می شوند و طی چند دقیقه تأیید می شوند. از آنجا که این روند در یک شبکه جهانی کامپیوتری رخ می دهد، کاملا نسبت به موقعیت مکانی شما بی تاثیر است. فرقی نمی کند که بیت کوین را به همسایه ام یا به شخصی در آن طرف دنیا ارسال کنم.
  • امن: ارزهای رمزپایه در یک سیستم رمزنگاری کلید عمومی قفل شده است. فقط مالک کلید خصوصی می تواند رمزارزها را ارسال کند. رمزنگاری پیچیده شکستن این طرح را غیرممکن می کند.
  • بدون مجوز از منبعی خاص: این نرم افزارها را همه می توانند به صورت رایگان داشته باشند. پس از نصب آن، می توانید بیت کوین یا سایر ارزهای رمزپایه را دریافت و ارسال کنید. هیچ کس نمی تواند مانع شما شود. هیچ مانعی در برابر شما وجود ندارد.


 خصوصیات پولی ارزهای رمزپایه


  • عرضه كنترل شده: بيشتر ارزهای رمزپايه عرضه توكن ها را محدود می كنند. در بیت کوین، عرضه به 21 ملیون واحد محدود است و حدود سال 2140 به تعداد نهایی خود می رسد. کلیه ارزهای رمزنگاری شده با یک برنامه کد گذاری شده نوشته شده اند که توکن ها را کنترل می کنند. این بدان معناست که عرضه پولی ارزهای رمزپایه در هر لحظه معین در آینده تقریباً قابل محاسبه است.
  • بدون پشتوانه بلکه خود دارای ارزش: پول فیات موجود در حساب بانکی شما توسط پشتوانه معتبر است و اعداد موجود در دفترچه حساب شما چیزی جز پشتوانه پولی نیست، اما ارزهای رمزپایه پشتوانه ای ندارند بلکه خودشان دارای ارزش هستند.

برای درک تأثیر انقلابی ارزهای رمزنگاری شده، باید هر دو ویژگی را در نظر بگیرید. بیت کوین به عنوان یک وسیله پرداخت بدون مجوز از منبعی خاص، برگشت ناپذیر و نامشخص، حمله ای به کنترل بانک ها و دولت ها بر معاملات پولی شهروندانشان است. شما نمی توانید کسی را از استفاده بیت کوین منع کنید، نمی توانید کسی را برای پرداخت با آن منع کنید، نمی توانید معامله را فسخ کنید.

Sarah Granger،نویسنده :

گرچه هنوز نسبت به استاندارد طلا (به عنوان پشتوانه) نسبتا جدید و ناپایدار است، اما ارز رمزپایه مطمئناً درحال پیشرفت است و مطمئناً در چند سال آینده کاربردهای بیشتری خواهد داشت. در حال حاضر، با عدم اطمینان به بازار سنتی پس از انتخابات، محبوبیت آن افزایش می یابد. نکته اصلی در تصویب این روند درمقیاس بزرگ، شامل توسعه حراست و حمایت از خریداران و سرمایه گذاران خواهد بود. من انتظار دارم که طی دو سال آینده، ما در مکانی باشیم که افراد بتوانند از طریق رمزنگاری پول خود را در زیر تشک مجازی جمع کنند و بدانند که هر کجا که بروند، این پول در آنجا خواهد بود. 


طلوع یک اقتصاد جدید


موفقیت های ارزهای دیجیتال به دلیل خصوصیات انقلابی و ساختار شکنی است که دارا هستند و موفقیت روز افزون آنها دیگر یک رویای دست نیافتنی نیست. در حالی که هر فعالیت دیگری برای ایجاد یک سیستم نقدی دیجیتال نتوانست در جذب کاربران موفق باشد، بیت کوین همه را شگفت زده کرد.

ارزهای رمزپایه طلای دیجیتال هستند، پولی است که از نفوذ سیاسی در امان است، پولی که به شما قول می دهد ارزش خود را با گذشت زمان حفظ و افزایش دهد. ارزهای رمزپایه نیز یک وسیله پرداخت سریع و راحت بصورت جهانی هستند و به اندازه کافی خصوصی و ناشناس هستند که حتی بتوانند به عنوان وسیله پرداخت بازارهای سیاه و هر فعالیت اقتصادی غیرقانونی دیگری نیز باشند.

در حالی که ارزهای رمزنگاری شده بیشتر برای پرداخت استفاده می شوند، اما به عنوان ابزاری برای ذخیره و حفظ سرمایه نیز می باشند. ارز رمزپایه یک بازار بسیار سریع و پویا با رشد سریع سرمایه گذاران و دلالان ایجاد کرد. صرافی هایی مانند Okcoin ، Poloniex یا shapeshift تجارت صدها ارز رمزپایه را امکان پذیر می کند. حجم تجارت روزانه آن ها از میزان عمده بورس اوراق بهادار اروپا فراتر رفته است.

در عین حال، توزیع اولیه ارز (ICO) ، که عمدتاً با قراردادهای هوشمند اتریوم تسهیل می شود، به پروژه های شگفت انگیز سرمایه گذاری تبدیل شده است، که در اغلب آن ها هدف برای جذب سرمایه میلیون ها دلار است. در مورد DAO، این رقم بیش از 150 میلیون دلار بوده است.

در این اکوسیستم غنی از ارزها و توکن ها، شما نوسانات شدید را تجربه می کنید. در بازار رمزارزها این بسیار معمولیست که یک ارز در یک روز 10 درصد سود داده باشد حتی بعضی اوقات تا 100 درصد، و فردای آن روز به همان اندازه افت کرده باشد. اگر خوش شانس باشید، ارزش ارزهای شما در یک یا دو هفته افزایش چشم گیری خواهد داشت.


لیست ارزهای رمزپایه


در حالی که بیت کوین تاکنون مشهورترین رمزارز است ولی سرمایه گذاران و کاربران باید چندین ارز رمزنگاری را تحت نظر داشته باشند. شما می توانید با مراجعه به سایت coinmarketcap رمزارزهای مختلف را مشاهده کنید و به بررسی آن ها بپردازید .

بیت کوین

اولین و مشهورترین ارز رمزپایه است. بیت کوین به عنوان یک استاندارد طلای دیجیتال در کل صنعت ارزهای رمزنگاری شده عمل می کند و به عنوان یک وسیله پرداخت جهانی مورد استفاده قرار می گیرد. پس از گذشت 10 سال از عمر بیت کوین، قیمت آن از صفر به بیش از 7000 دلار افزایش یافت و حجم معاملات آن همواره در حال افزایش است.

حرف دیگری برای گفتن نداریم، بیت کوین برای ماندن اینجاست.

اتریوم

مغز متفکر و نبوغ ویتالیک بوترین جوان در سلسله مراتب ارزهای رمزپایه به مقام دوم رسیده است. اتریوم نه تنها معاملات، بلکه قراردادها و برنامه های پیچیده را نیز می تواند پردازش کند.

این انعطاف پذیری، اتریوم را به ابزاری مناسب برای اعمال برنامه های بلاک چین تبدیل می کند. اما این ها با پرداخت هزینه بدست آمده است. پس از هک DAO ، قرارداد هوشمند مبتنی بر اتریوم، توسعه دهندگان تصمیم گرفتند بدون اجماع یک هارد فورک را راه اندازی کنند، که منجر به ظهور اتریوم کلاسیک شد. علاوه بر این، اتریوم هم خانواده های زیادی در بازار رمزارزها دارد که بر روی بلاک چین اتریوم راه اندازی شده اند و اتریوم میزبان چندین توکن مانند DigixDAO و Augur است. این باعث می شود اتریوم بیشتر از یک واحد پول به خانواده ارزهای رمزنگاری شده تبدیل شود.

ریپل

در حالی که ریپل دارای یک ارز رمزپایه بومی XRP است ولی بیشتر مربوط به یک شبکه برای پردازش IOU رمزارز خود است. XRP در واقع ارزی نیست که به عنوان وسیله برای حفظ و افزایش سرمایه محسوب شود، بلکه بیشتر به عنوان توکنی برای محافظت از شبکه در برابر هرزنامه ها یا spam ها است.

ریپل برخلاف بیت کوین و اتریوم، هیچ استخراج کننده ای ندارد زیرا تمام آن از قبل استخراج شده است. بسیاری از بانک ها به شبکه ریپل پیوسته اند و در فضای مالی ارزش بی نظیری پیدا کرده است.

لایت کوین

لایت کوین یکی از اولین ارزهای رمزنگاری شده پس از بیت کوین بود و به عنوان نقره در مقابل بیت کوین که طلای دیجیتال بود معرفی شد. لایت کوین سریعتر از بیت کوین، با مقدار بیشتری توکن و الگوریتم جدید استخراج، یک نوآوری واقعی بود. “لایت کوین باعث ظهور چندین رمزارز دیگر که از سیستم رمزنگاری آن استفاده کرده اند، شد. آن ها مزیت هایی نسبت به لایت کوین دارند”. نمونه هایی از این دست مانند Dogecoin یا Feathercoin هستند.

لایت کوین نتوانست زمینه استفاده واقعی خود را پیدا کند و مقام دوم خود را پس از بیت کوین از دست داد، اما هنوز هم به طور فعال توسعه یافته و داد و ستد می شود و در صورت عدم موفقیت بیت کوین، به عنوان پشتیبان نگه داشته می شود.

مونرو

مونرو برجسته ترین نمونه الگوریتم CryptoNight است. این الگوریتم برای اضافه کردن ویژگی های حفظ حریم خصوصی که در بیت کوین وجود ندارد، اختراع شد. اگر از بیت کوین استفاده می کنید، هر تراکنش شما در بلاک چین ثبت شده و معاملات را می توان پیگیری کرد. با معرفی مفهومی به نام امضای حلقه، الگوریتم CryptoNight توانست مسیر ردیابی را از بین ببرد.

اولین اجرای CryptoNight ، بایت کوین، در ابتدا به شدت تولید و در دسترس عموم قرار گرفت و در نتیجه توسط جامعه رد شد. مونرو اولین زیرشاخه بایت کوین بود که مورد توجه زیادی قرار گرفت. چندین مورد دیگر از رمزارزها با پیشرفتهای اندک به وجود آمد، اما هیچکدام از آن ها به محبوبیت مونرو نرسیدند.

محبوبیت مونرو در تابستان 2016 هنگامی که برخی از بازارهای دارک نت (بازارهایی که از پروتکل های پنهان در بستر وب استفاده می کنند) تصمیم به پذیرفتن آن به عنوان ارز گرفتند به اوج خود رسید. این منجر به افزایش مداوم قیمت آن شد.

 

علاوه بر این ها، صدها ارز رمزپایه دیگر نیز وجود دارد. بسیاری از آنها تنها برای دستیابی به سرمایه سرمایه گذاران و درآمدزایی هستند، اما بسیاری از آن ها نیز وعده بسترهای جدید در تکنولوژی ارزهای رمزپایه را می دهند.

نتیجه گیری

بازار ارزهای رمزپایه سریع و بی رحم است. تقریباً هر روز ارزهای رمزنگاری شده جدیدی متولد می شوند، پیر می شوند و می میرند، متقاضیان اولیه ثروتمند می شوند و سرمایه گذاران بعدی سرمایه خود را از دست می دهند. هر ارز رمزپایه ای یک شعار دارد. تعداد کمی از ارزها می توانند در بازار باقی بمانند، بیشتر آنها ارزش خود را از دست می دهند.

 

                                                      Cody Littlewood سرمایه گذار و مدیر عامل شرکت کدلیت :

من معتقدم از 2 سال دیگر ارزهای رمزپایه به عنوان پروتكلی برای معاملات تجاری و پرداخت های خرد از Western Union سبقت می گیرد و به عنوان ابزاری مناسب جهت نقل و انتقال پول و سرمایه، مشروعیت خود را به دست می آورد. با توجه به معاملات تجاری دو مسیر وجود خواهد داشت: مشاغل مالی که بدون هیچ هزینه ای، توانایی تقریباً فوری برای جابجایی هر مقدار پول را دار هستند، و مواردی از آن برای فناوری بلاک چین استفاده می شود. بزرگترین مزیت های فناوری بلاک چین، وجود حسابرسی مطمئن، عدم مرکزیت، قراردادهای هوشمند و ارزهای مختلف می باشد.

این واقعیت را که ارزهای رمزپایه برای تغییر جهان آمده اند را نمی توان نادیده گرفت. مردم در سراسر جهان برای محافظت از سرمایه خود در برابر کاهش ارزش پول ملی، بیت کوین خریداری می کنند. در آسیا بازار علنی برای نقل و انتقالات بیت کوین پدید آمده است و همینطور از بیت کوین برای مبادلاتی در شاخه های مجرمین سایبری استفاده می شود. شرکت ها رفته رفته بیشتر قدرت قراردادهای هوشمند یا توکن های موجود در اتریوم (اولین برنامه کاربردی دنیای واقعی فناوری های بلاک چین) را کشف می کنند.

انقلابی در حال وقوع است. سرمایه گذاران شروع به خرید ارزهای رمزپایه می کنند. بانک ها و دولت ها دریافتند که این اختراع پتانسیل این را دارد که کنترل آن ها را از بین ببرد. ارزهای رمزنگاری شده گام به گام دنیا را تغییر می دهند. شما می توانید در کنار ایستاده و مشاهده کنید یا می توانید بخشی از تاریخ آن باشید.                         

Brad Mills کارآفرین فناوری :

اگر این روند ادامه یابد، یک فرد معمولی قادر به خرید یک بیت کوین در سال های آتی نخواهد بود. با هجوم اقتصاد جهانی و بازارها، علائم رکود اقتصادی را می توان مشاهده کرد. جهان به دلیل محافظت در برابر آشفتگی های سیستم پولی و فرار از کنترل سرمایه، به سمت بیت کوین روی می آورد. بیت کوین راه برون رفت از این مشکلات است.

      

 

 

 

امکان نظردهی غیر فعال شده.