همه چیز درباره بیت کوین (راهنمای مبتدیان)

0

دنیای بیت کوین پر از هیجان و کنجکاوی است… و فرصتی است برای صعودی سریع و موشک وار به سمت بالا. همه افراد از روزنامه نگاران گرفته تا متخصصان معتبر، در مورد موفقیت بیت کوین شرط بندی می کنند.

8 سال از انتشار بیت کوین می گذرد. اتفاقات قابل توجه این بود که افرادی را مشاهده کردیم که بخت و اقبال یارشان بود و بیت کوین را زود هنگام خریداری کردند و میلیونر شدند. با وجود پتانسیل زیاد ارزهای رمزنگاری جدید، توجه ما اغلب به بیت کوین، به عنوان نمونه ای واقعی از آنچه در آینده خواهد آمد معطوف می شود.

هدف ما از نگارش مقاله ای در مورد بیت کوین این است که شما آموزش لازم را ببینید تا بتوانید به سرعت برای پیوستن به دنیای بزرگ رمزنگاری آماده شوید.


بیت کوین چیست؟


بیت کوین در سال 2009 به عنوان یک نرم افزار منبع باز یا Open-Source منتشر شد و اغلب به عنوان اولین ارز رمزنگاری شده در جهان شناخته می شود و به عنوان یک ارز دیجیتالی که فقط بصورت الکترونیکی وجود دارد تعریف می شود.

بیت کوین غیر متمرکز است، به این معنی که هیچ مرجع صادر کننده مرکزی یا موسسه سیاسی ندارد که میزان بیت کوین در گردش را کنترل کند. با این وجود بستر بیت کوین قانون مند و با ثبات است.

کل فرایند بسیار ساده و سازمان یافته است، دارندگان بیت کوین قادر به انتقال بیت کوین از طریق یک شبکه همتا به همتا یا عضو محور (Peer-to-Peer) هستند. این نقل و انتقالات در “بلاک چین” انجام می شود، که معمولاً به عنوان یک دفتر ثبت کل بزرگ از آن یاد می شود. این دفتر کل یا همان بلاک چین، هر تراکنش بیت کوین را که تاکنون انجام شده است، ثبت می کند. هر “بلاک” در بلاک چین از یک ساختار داده ای مبتنی بر “درخت مرکل رمزگذاری شده”  یا”درخت هش” ساخته شده است. این امر به ویژه برای شناسایی کلاهبرداری یا پرونده های خراب مفید است. اگر یک پرونده در زنجیره خراب یا دستکاری شده جهت کلاهبرداری باشد، بلاک چین مانع از آسیب رساندن آن به بقیه دفتر می شود.

به جای تکیه بر دولت برای چاپ ارز جدید، بلاک چین بیت کوین، هنگام ساخت بیت کوین و تولید آن ها، دست به کار می شود. همچنین موقعیت مکانی بیت کوین ها را حفظ کرده و از صحت معاملات مطمئن می شود.

در حال حاضر حدود 17 میلیون بیت کوین در گردش است. یک آژانس نظارتی مرکزی یا دولتی وجود ندارد که عرضه بیت کوین را کنترل کند، به این معنی که عرضه با طراحی کنترل می شود. کل موجودی بیت کوین که قرار است ایجاد شود، 21 میلیون می باشد. عدد 21 میلیون کاملاً اختیاریست. این موضوع، اینطور برداشت می شود که بیت کوین در مقیاس بندی مشکل دارد. اما از آنجا که تقسیم بندی بیت کوین به واحدهای خیلی کوچک امکان پذیر است (به این معنی که کاربران می توانند به اندازه 0.00000001 بیت کوین یا 1 ساتوشی انتقال دهند) ، این مسئله به هیچ وجه مشکل مقیاس ایجاد نمی کند.

اعتقاد بر این است که بیت کوین به عنوان یک ارز ضد تورمی برای مقابله با استفاده دولت از تورم با عنوان مالیات پنهان برای توزیع مجدد ثروت بنا شده است. بسیاری از مردم بیت کوین را به دلیل سرنگونی قدرت چاپ ارز توسط سیاستمداران ستایش می کنند.


بیت کوین چگونه کار می کند؟


یکی از جذاب ترین ویژگی های بیت کوین، روند تایید معاملات آن است که خطر تقلب را به حداقل می رساند. از آنجا که بیت کوین غیر متمرکز است، داوطلبان تایید معاملات که از آن ها به عنوان “ماینر یا استخراج کنندگان” یاد می شود، بلافاصله بلاک چین را تأیید و به روز می کنند. پس از تأیید مقدار مشخصی از تراکنش ها، بلاک دیگری به بلاکچین اضافه می شود و تجارت به همین ترتیب ادامه می یابد.

ماینینگ یا استخراج چیست؟

به جای اینکه یک سرور مرکزی، تأیید هر معامله یا تراکنش را انجام دهد، اساساً هر شخصی در شبکه می تواند هر تراکنشی را تأیید کند.

اجازه دهید که موضوع را ساده تر بیان کنیم تا همه متوجه شویم. ماینرها با معادله ریاضی پیچیده ای مواجه می شوند و اولین کسی که معادله ریاضی را حل کند می تواند بلاک تایید شده تراکنش را به دفتر کل یا همان بلاک چین اضافه کند. محاسبات مبتنی بر اثبات کار (POW) یا اثبات این که برای بدست آوردن پاسخ صحیح حداقل انرژی صرف شود، می باشد.

در واقع هیچ کس از طریق کامپیوترها و نوت بوک های ساده ای که مخصوص کارهای روزمره است، عملیات ماین یا استخراج را انجام نمی دهد. از سخت افزارهای خاص برای انجام استخراج بیت کوین استفاده می شود.

سیستم پاداش بیت کوین، کار ماینرهای موفق را با مقداری بیت کوین جبران می کند. پاداش با گذشت زمان در هر برنامه نویسی بیت کوین تغییر می کند و تقریباً در هر چهار سال کاهش می یابد. پاداش فعلی برای هر واحد از معاملات تأیید شده، حدود 12.5 بیت کوین است.

فرآیندهای استخراج به طور فزاینده ای پیچیده تر شده اند. محبوب ترین روش، استفاده از مدارهای مجتمع ASICS – Application-Specific است. ASICSها سیستم های سخت افزاری شبیه به CPU کامپیوتر هستند که فقط به دلیل استخراج بیت کوین ساخته شده اند.

عملیات استخراج بیت کوین تلاش و قدرت زیادی را می طلبد و رقابت شدید آن باعث می شود ورود افراد تازه وارد به این مسابقه و دریافت سود از آن مشکل شود. یک ماینر جدید نه تنها به داشتن توان محاسبات کافی و دانش لازم برای استخراج بیت کوین نیاز دارد، بلکه به سرمایه گسترده ای نیز برای تأمین اعتبار این عملیات نیاز دارد.


یک مثال ساده برای تراکنش بیت کوین


در حالی که ممکن است درک فن آوری بیت کوین مشکل باشد، استفاده از بیت کوین کاری دشوار نیست. در اینجا نمونه ای  از چگونگی یک معامله بیت کوین در دنیای واقعی را می توان مثال زد.


کیف پول بیت کوین چطور بیت کوین های شما را نگهداری می کند؟


پس از دریافت این ارز دیجیتال، شما نمی توانید آن را در جیب خود نگهداری کنید. قبل از  صحبت در مورد ذخیره ارزهای رمزپایه، برخی از تعاریف را مرور می کنیم:

 • بستر یا پلتفرم تبادل: مکانی است که برای ارزهای رمزپایه مانند بیت کوین، اتریوم یا لایت کوین، پول مبادله می کنید. البته شما می توانید یک ارز رمزپایه را با یک ارز رمزپایه دیگر نیز مبادله کنید.
 • پلتفرم کیف پول: در اصل یک حساب بانکی است که در آن ارزهای دیجیتالی یا رمزپایه شما نگهداری می شود.
 • کیف پول سخت: یک کیف پول “آفلاین” که به شبکه وصل نمی شود.
 • کلید رمزنگاری عمومی: در واقع همان شماره حساب شماست. همانطور که شخصی از طریق شماره حساب شما به حساب بانکیتان پول واریز می کند، کلید رمزنگاری عمومی شما همان اطلاعاتی است که برای دریافت رمزارزها از آن استفاده می کنید.
 • کلید رمزنگاری خصوصی: کلیدی که به شما امکان می دهد بیت کوین و سایر ارزهای رمزپایه خود را خرج کنید. این رمز را باید با جان خود محافظت کنید. اگر شخصی به آن دسترسی داشته باشد، می تواند بیت کوین های شما را سرقت کند.

اکنون که با این تعاریف آشنا شدیم، می توانیم درباره کیف پول بیت کوین بهتر صحبت کنیم.

از آنجا که ساختار بلاک چین بیت کوین، برای هک کردن بی نهایت مشکل است (تقریبا غیرممکن)، بیت کوین بسیار امن محسوب می شود.

با این حال، مبادله ارز داستان دیگری دارد. شاید قابل توجه ترین هک تبادل بیت کوین هک MtGox در توکیو در سال 2014 باشد، جایی که 850,000 بیت کوین با ارزش بیش از 350 میلیون دلار به طور ناگهانی از سیستم ناپدید شدند. این بدان معنا نیست که بیت کوین خودش هک شده است. این فقط بدان معنی است که بستر یا پلتفرم مبادله هک شده است. تصور کنید که از یک بانک در آیووا سرقت شده است، پشتوانه دلار امریکا نیست که سرقت شده، بلکه از بانک دزدی شده است.

صنایعی که حول بیت کوین بوجود آمده اند جدیدند و همینطور تحت تاثیر بیت کوین هستند. مارك آندرسن، مدافع و سرمایه گذار بیت کوین اظهار داشت: “MtGox” ، برای رونق بیت کوین باید از بین برود. بیت کوین نسبت به روزهای اولیه خود توسط اشخاص و نهادهای بهتر و قوی تر بکلی تغییر کرده است.

حتی اگر بیشتر پلت فرم های کیف پول بسیار ایمن در نظر گرفته شوند، پیش بینی و احتمال هکرها باعث می شود بسیاری از کاربران حساس شوند.

این ما را به کیف پول های سخت می رساند. یک کیف پول سخت در واقع یک USB است که به کاربران امکان می دهد کلیدهای رمزنگاری خود را بصورت آفلاین و به دور از صرافی های آنلاین نگهداری کنند. کلید رمزنگاری شما فقط روی کیف پول سخت شما وجود دارد و هک کردن آن غیرممکن است. مگر اینکه کسی کیف پول سخت شما را بدزدد.

کیف پول های سخت به حدی ایمن هستند که داستان های بی شماری از افرادی وجود دارد که با بی احتیاطی، کیف پول سخت خود را که پر از ارز دیجیتال بوده از بین برده و دیگر هرگز قادر به بازیابی هزاران، صدها هزار یا میلیون ها بیت کوین خود نشدند.

برخی از کاربران از “کیف پول کاغذی” استفاده می کنند، که در واقع همان کلیدهای رمزنگاری است که روی تکه ای از کاغذ درج شده و در مکانی امن مانند یک صندوق امانت بانک نگهداری می شود. اگرچه کیف پول های کاغذی توصیه نمی شوند، اما می توان آنها را توسط یک مولد کلید آنلاین (که به دلیل تهدیدات نرم افزارهای مخرب توصیه نمی شود)  یا دست نوشته همیشه در اختیار داشت.


چرا از بیت کوین استفاده می کنیم؟


بیت کوین به دلایل مختلف، اغلب به عنوان آینده پولی جهان مورد توجه است.

 • غیر متمرکز است و قدرت اقتصادی را به مردم باز می گرداند. بیت کوین درست یک سال پس از بحران های مالی سال 2008، بسیاری از افرادی که سیستم مالی فعلی را ناپایدار می دانند جذب کرده است. این عامل نیز نظر کسانی که نسبت به سیاستمداران و دولت همیشه مظنون بودند را جلب کرده است. جای تعجب نیست که جامعه عظیمی از ایدئولوژیست ها در دنیای ارز رمزنگاری فعالانه در حال خرید و فروش و تولید و کار هستند.
 • آزادی. این مفهوم که می توان میلیون ها یا میلیاردها دلار را توسط بیت کوین به آن سوی مرزها برد و در هر زمان و برای هر چیز آن را پرداخت کرد و نباید منتظر تأخیرهای گسترده بانکی بود، یک نکته مهم است.
 • امنیت. پرداختهای بیت کوین لزوماً نیازی به اطلاعات شخصی ندارند. از آنجایی که اطلاعات شخصی از معاملات خارج شده است، کاربران در معرض تهدیداتی مانند سرقت هویت قرار نمی گیرند. همچنین می توانید از بیت کوین پشتیبان تهیه و رمزگذاری کنید تا امنیت پول شما را تضمین کند.
 • هزینه های معاملاتی کم. بانک ها و شرکت هایی مانند PayPal جهت ارسال و دریافت پول کارمزد می گیرند.
 • دفتر ثبت کل تغییرناپذیر. دفتر ثبت اصلی یا همان بلاک چین بیت کوین در معرض دید عموم است. مردم به عادلانه بودن آن اعتماد می كنند، زیرا مبتنی بر ریاضیات محض است و نه خطای انسانی و فساد سیاستمداران.

معایب بیت کوین چیست؟


بیت کوین با تمام مزایایش، هنوز هم سوالات مهمی را پیش روی خود دارد.

شاید یکی از بزرگترین دلایلی که همه سوار بر قطار بیت کوین نشده اند، عدم اطمینان در قیمت آن است.

 • منطقه خاکستری قانونی. دولت های مهمی هنوز تا حد زیادی در حاشیه مانده اند و این حس دلخوشی بالقوه و دلهره به ترتیب برای طرفداران بیت کوین و منتقدین آن ایجاد کرده است. بیت کوین از طرف یک آژانس نظارتی پشتیبانی نمی شود و دولت از لحاظ فنی با پشتیبانی از یک ارز غیر متمرکز قدرت خود را از دست می دهد. به این موضوع بطور رسمی زیاد پرداخته نشده است. با این حال، قیمت بیت کوین نسبت به هرگونه خبری درباره نظر دولت ایالات متحده در مورد ارزهای رمزپایه، بسیار حساس است. بعنوان مثال، هنگامی که SEC تأیید محصولات مبادله شده با بیت کوین – اساسا دارایی های تحت حمایت بیت کوین در بورس سهام – را در سال 2017 رد کرد، قیمت بیت کوین 18٪ کاهش یافت. با این حال، گرچه قیمت و پذیرش بیت کوین تحت تأثیر اقدامات دولت قرار می گیرد، اما دولت ها قادر به مقابله با بیت کوین نیستند. در حقیقت، دولتهایی مانند ایالات متحده و چین مقداری سرمایه گذاری در بیت کوین کرده اند.
 • هک های مبادله ای. همانطور که گفته شد، یک هک مبادله هیچ ارتباطی با تمامیت سیستم بیت کوین ندارد، اما بازار را نمی توان بدون این موضوع در نظر گرفت. به نظر می رسد این روند رو به حداقل است چرا که رمزارزها در مقابل هک های مبادله ای در حال بهبود هستند. هرچه مبادلات تکامل یافته تر و امن تر شوند، این تهدید کمتر می شود. علاوه بر این، سرمایه گذاری های خارجی در مبادلات باعث تقویت این سیستم خواهد شد.
 • عدم نقدینگی. بازارهایی که در آن تقاضا بالاست به راحتی قابل خروج هستند. بازارهایی که در آن تقاضا پایین است می تواند معامله گران را در وضعیت سختی قرار دهد. بسیار بعید است که قیمت بیت کوین کاهش یابد و شما نتوانید اقدامی انجام دهید. با این حال، هنگامی که سرمایه گذاران بیشتری سرمایه گذاری می کنند، خطر عدم نقدینگی کاهش می یابد، چراکه احتمالاً همیشه خریداری برای بیت کوین وجود خواهد داشت.
 • نوسانات. این دلیلی است که بسیاری از دلالان را به بیت کوین جذب می کند و همین دلیل است که مانع ورود بسیاری از کاربران محتاط به عرصه بیت کوین می شود. کاربرانی که به بیت کوین به عنوان یک گزینه سرمایه گذاری سوداگرانه نگاه می کنند، در اصل قمار می کنند چراکه روند قیمت آینده بیت کوین تا حد زیادی ناشناخته است. تخمین هایی وجود دارد مبنی بر اینکه بیت کوین پس از چند سال ارزش خود را از دست خواهد داد، در حالی که برخی پیش بینی می کنند یک بیت کوین در هر سه سال 500 دلار افزایش ارزش دارد. هرچه سرمایه گذاران جدید به سرمایه گذاری خود ادامه دهند و شاخص سرمایه بازار رشد کند، قیمت بیت کوین می تواند با ثبات تر شود.
 • عدم پذیرش توسط مشاغل. نوسانات قیمت دلیل بزرگی است که هنوز بسیاری از مشاغل بیت کوین را به عنوان یکی از روش های پرداخت اتخاذ نکرده اند. افزایش پذیرش مصرف کننده و ثبات قیمت در نهایت باعث کاهش این نقطه ضعف خواهد شد.

یکی دیگر از نقاط ضعف این است که بسیاری از افراد از بیت کوین شنیده اند، اما کمتر کسی دقیقاً می داند که بیت کوین چیست و یا عملکرد آن چگونه است. این مقاله تنها برای این است که شما را با مفاهیم پایه آشنا کند، اما کسب اطلاعات کامل تر برای کاربران در این حوزه ضروریست.

قدرت بیت کوین تحت تاثیر شبکه آن است. هرچه بیشتر این موضوع گسترش یابد، جامعه بیت کوین رشد بیشتری خواهد کرد و بیت کوین های ما نیز ارزش بیشتری خواهد یافت.


نحوه خرید بیت کوین


همانطور که در بالا گفته شد، در سال های اولیه بیت کوین یافتن مکانی قابل اعتماد برای خرید ارز رمزنگاری شده دشوار بود. با افزایش تقاضای بیت کوین، شرکت های جدید بسیاری ایجاد شدند تا خرید بیت کوین به سهولت انجام پذیرد.

این روزها، بسیاری از صرافی های بیت کوین، سرمایه گذاری های کلانی را از سوی سرمایه داران جذب کرده اند. روند سرمایه گذاری هر روز مشکلتر می شود، به ویژه آنهایی که در خارج از ایالات متحده مستقر هستند. شما می توانید مبادلات را با یکدیگر مقایسه کنید و مطالب این مقاله را در مورد راهنمای خرید بیت کوین مطالعه کنید. ما همچنین دو پلتفرم را به عنوان پیشنهاد در ادامه ذکر خواهیم کرد:

 • Coinbase (کوین بیس): در سال 2012 با این امید که راهی آسان تر برای خرید بیت کوین به کاربران ارائه دهد، راه اندازی شد. از زمان راه اندازی آن در سانفرانسیسکو، این استارتاپ به رایج ترین گزینه خرید نوین تبدیل شده است.

 • بایننس(Binance): یکی از معتبرترین مراکز خرید و فروش و تبادل ارز های دیجیتال است که با توجه به حجم بالای تراکنش ها یکی از برترین صرافی های ارز های دیجیتال است. صرافی بایننس (Binance) امکانات مناسبی در اختیار کاربران قرار می دهد و با توجه به امنیت مناسبی که ایجاد کرده است گزینه بسیار مناسبی برای معامله می باشد.


چه کسی بیت کوین را اختراع کرد؟


ساتوشی ناکاموتو با طراحی بیت کوین معروف شد. ناکاموتو ادعا می کند که مردی است که در ژاپن متولد 5 آوریل 1975 است، اما گمانه زنی هایی وجود دارد كه وی در واقع یا یك برنامه نویس خاص یا گروهی از برنامه نویسان هستند كه دارای دانش علمی کامپیوتر و رمزنگاری در ایالات متحده یا اروپا می باشند.

اعتقاد بر این است که ناکاموتو اولین بانک اطلاعاتی بلاک چین را ایجاد کرده است و اولین کسی بود که مشکل پرداخت مضاعف یا دوبار پرداخت دیگر ارزهای دیجیتال را حل کرد. در حالی که خالق بیت کوین در هاله ای از ابهام است، اما این وضعیت مبهم و مشکوک مانع محبوبیت ارز دیجیتال در بین افراد، مشاغل و حتی دولت ها نشده است.


محبوبیت بیت کوین


مهم است که به محبوبیت بیت کوین در گذر زمان توجه کنید. خوب اجازه دهید، نگاهی به نمودار زیر بیندازیم:

Google Trends، نموداری از محبوبیت جستجوی نسبی بیت کوین را به نمایش گذاشته است. عدد 100 بالاترین درجه محبوبیت جستجوی “بیت کوین” است و عدد 50 به معنای آن است که در آن زمان محبوبیت جستجو نصف شده بود. نمره 0 نشان می دهد که در آن مدت کمتر از 1٪ محبوبیت داشته است. عجیب است که چگونه جستجوهای مربوط به بیت کوین در چند سال گذشته به سرعت افزایش یافته است.

هنگامی که بیت کوین در سال 2009 شروع به کار کرد، پذیرندگان اولیه آن متشکل از برنامه نویسان و گروهی از افراد فنی بودند. محبوبیت آن به مرور زمان نشان می دهد که با استاندارد شدن بیت کوین احتمالا بسیاری از معایب آن از بین رفته است.

مسلما قیمت بیت کوین با افزایش تقاضا افزایش یافته است. همانطور که مشاهده می کنید، خریداران بیشتری وارد بازار شده اند و این قیمت را بالاتر می برد، زیرا رفته رفته افراد بیشتری درباره بیت کوین و کاربردهای فنی آن آگاه می شوند.

محبوبیت بیت کوین و رتبه اول آن در مزیت های مختلف نسبت به ارزهای رمزنگاری شده دیگر غیرقابل انکار است. بیت کوین با به دست آوردن تعداد زیادی از پذیرندگان و کاربران، به یک شبکه موثر دسترسی پیدا کرده است که حتی کاربران بیشتری را نیز به خود جلب می کند. عملکرد بیت کوین باعث می شود، کاربرانی که یک ارز دیجیتال نسبتاً ناشناخته و یا سرمایه گذاری های به مراتب ریسک پذیرتر را انتخاب کرده اند، به مرور زمان به جامعه رو به رشد بیت کوین رو آورند و این خود باعث مقبولیت و اطمینان هر چه بیشتر ارز دیجیتال می باشد.

اولین مزیت پیشگام، محبوبیت و تأثیر شبکه بیت کوین است. از آن به عنوان محبوب ترین رمزارز با بزرگترین سرمایه گذاری در بازار یاد می شود. رقبایی مانند لایت کوین (Litecoin) ممکن است مزیت های فنی بی شماری نسبت به الگوریتم بیت کوین داشته باشند، اما سرمایه گذاری آن در بازار جهانی فقط به اندازه بخشی از سرمایه گذاری بیت کوین است و جامعه آنها رفته رفته به سمت دولتمردان، دلالان و مخالفین بیت کوین رو به تقلیل است.

آنچه می توانیم از محبوبیت بیت کوین بیاموزیم

دانستن آنچه بیت کوین را بسیار محبوب می کند، به ما اجازه می دهد تا نه تنها بدانیم در کجای بیت کوین به سر می بریم، بلکه همچنین خواهیم دانست سایر ارزهای رمزنگاری به طور کلی چگونه کار می کنند. بیت کوین قادر به جذب کاربران، بهتر از هر رمزارز دیگر است زیرا…

 • بیت کوین دارای شبکه موثر است. ارزش شبکه بیت کوین برای تازه واردان تأیید شده است و این به بیت کوین سرعت رشد تصاعدی می دهد.
 • سرمایه گذاری بیت کوین در بازار آرام و با اطمینان است. سرمایه گذاری گسترده بازار بیت کوین احساس امنیت و ثبات را به کاربران می بخشد زیرا دستکاری آن سخت تر و کمتر مستعد نوسانات شدید قیمت است. با داشتن بیش از 100 میلیارد دلار بازار، بیت کوین نسبتاً یک سرمایه گذاری رمزنگاری بسیار ایمن است.
 • حدس و گمان درباره سود. بسیاری از کاربران، بیت کوین خود را به امید رسیدن روزی که بتوانند با فروش آن، سود خوبی بدست آورند، نگه می دارند و این حس با به تصویر کشیدن میلیونرهای بیت کوین بعنوان افراد خوش شانسی که خیلی زود ثروتمند شدند، توسط مجلات خبری، تشدید می شود و شما واقعاً نمی توانید آنها را مقصر بدانید. به عنوان مثال، اگر یک روز صبح در سال 2010 پول 5 فنجان کافه خود را 2000 بیت کوین خریده بودید، امروز ارزش آنها در حدود 4 میلیون دلار بود. واقعاً آرزو داشتید پول قهوه خود را بهتر مدیریت می کردید، اینطور نیست؟

اخبار باعث جلب توجه می شود، و توجه باعث یادگیری و درک موضوعات بیشتر می شود. بسیاری از افراد صرفاً به دنبال منافع مالی هستند و دست به دامان ارزهای دیجیتال  می شوند، افراد زیادی وجود دارند که کنجکاو هستند، برخی از مردم سعی می کنند همه چیز را درباره رمزنگاری بدانند. در حالی که کاربران بیشتری موثر بودن و جذب شبکه بیت کوین را افزایش می دهند، افراد زیادی هم هستند که درک عمیقی از کریپتوها دارند و همچنین جامعه فعال بیت کوین را نیز تقویت می کنند.

 

در آخر

بیت کوین هنوز یک ارز نسبتاً جوان است اما به رشد و پیشرفت قابل توجهی از سوی کاربران دست یافته است. شبکه بیت کوین فقط با افزایش اطلاعات بیشتر در مورد فناوری های بنیادین و همچنین پتانسیل های بیت کوین در رابطه با سایر روشهای سرمایه گذاری، تقویت می شود.

به عنوان پرچمدار ناوگان تمام رمزارزها، بیت کوین “دروازه” ارز دیجیتال محسوب می شود. درک پتانسیل بیت کوین اولین گام اساسی برای دیدن راه حل های درخشان در جهان ارزهای رمزنگاری می باشد.

بیت کوین آینده ای را به تصویر می کشد که به شدت با دنیای پولی امروز متفاوت است. این برای اکثریت قریب به اتفاق مردم هیجان انگیز یا نگران کننده است که باید خود را با بهترین منابع ممکن تجهیز کنند. خود را آماده کنید که کریپتوها می آیند.

 

امکان نظردهی غیر فعال شده.